Wednesday, October 4, 2023


bitcoin-price-dips-below-25-k

زمان مطالعه: 3 دقیقه

روز گذشته، قیمت بیت کوین از مرز ۲۵ هزار دلار پایین‌تر رفت و این سوال به وجود آمد که آیا سرمایه‌گذاران باید به دنبال سرپناه باشند یا از فرصت خرید ایجادشده نهایت استفاده را ببرند؟

در ۱۱ سپتامبر، بیت کوین از محدوده موازی خود بین ۲۵،۵۰۰ تا ۲۶،۵۰۰ دلار به سمت پایین حرکت کرد و قیمت آن به ۲۴،۹۵۰ دلار کاهش یافت. به گفته تحلیلگران، در صورت بسته شدن کندل روزانه به زیر ۲۴،۷۵۰ دلار، احتمال ریزش بیشتر قیمت تا مرز ۲۰ هزار دلار وجود دارد.

با این حال، به گفته یک معامله‌گر با نام مستعار Horse، بیت کوین با قیمت ۲۵ هزار دلار یک فرصت خرید است؛ زیرا این سطح، «بهترین منطقه برای به دام انداختن فروشندگان» است. او معتقد است، احتمال اینکه بازار پس از اولین آزمایش اصلی، این سطح را از دست بدهد، کم است.

در این میان، پرایس اکشن در بازارهای جهانی و شاخص‌های آنچِین که به پایین‌ترین حد تاریخی رسیده‌اند، هم می‌توانند خریداران را امیدوار کنند که روند مثبتی در راه است.

ارتباط میان بیت کوین و شاخص دلار آمریکا (DXY)

در حالت کلی، بیت کوین تمایل به حفظ همبستگی منفی با دلار آمریکا و همبستگی مثبت با بازار سهام دارد.

در ۱۱ سپتامبر، زمانی که شاخص‌های S&P 500 و Nasdaq در بازار سهام در حال افزایش بودند، شاخص دلار آمریکا در حال کاهش بود. بر اساس داده‌های موجود، DXY به سطوح بالای دامنه بلندمدت خود در حدود ۱۰۴٫۸ رسیده که به احتمال بازگشت منفی قیمت اشاره دارد. یک دلار نزولی می‌تواند باد موافقی برای قیمت بیت کوین باشد.

bitcoin-price-dips-below-25-k-
نمودار روزانه DXY.

انتشار داده‌های مربوط به شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) در ایالات متحده در ۱۳ سپتامبر هم احتمالاً جهت تعیین‌کننده‌ای به بازارهای جهانی خواهد داد.

فرصتی برای انباشت بیت کوین؟

بر اساس آخرین گزارش منتشرشده توسط پلتفرم تحلیلی گلس‌نود (Glassnode)، افت قیمت بیت کوین در چند هفته اخیر باعث شده که چندین معیار به پایین‌ترین حد تاریخی خود برسد.

شرایط فعلی بازار با نقدینگی کم و حجم معاملات کم مشخص می‌شود. در حالی که این شرایط، توانایی گاوها برای سوق دادن قیمت بیت کوین به سمت سطوح مقاومتی را پیچیده می‌کند، دارندگان بلندمدت می‌توانند با کاهش هیاهوهای صعودی، شروع به انباشت کنند.

علاوه بر این، با پرایس اکشن منفی بیت ‌کوین از اواسط آگوست تاکنون، اکثریت قریب به اتفاق عرضه کوتاه‌مدت هم اکنون با ضرر تحقق‌نیافته‌ای مواجه است که می‌تواند به عنوان یک سطح معکوس بالقوه عمل کند.

bitcoin-price-dips-below
سود و ضرر عرضه دارندگان کوتاه‌مدت بیت کوین.

در مجموع، عملکرد DXY و داده‌های درون زنجیره‌ای نشان می‌دهند که خریداران می‌توانند زودتر از آنچه انتظار می‌رفت، بازگردند، و این موضوع، پرایس اکشن فعلی را به یک فرصت بالقوه سودآور برای باز کردن موقعیت‌های لانگ (خرید) بیت کوین تبدیل می‌کند.

در صفحه قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال می‌توانید قیمت همه توکن‌ها و رمزارزها را به صورت زنده و لحظه‌ای مشاهده کنید.

نوشته بیت کوین به زیر ۲۵ هزار دلار سقوط کرد؛ فرصتی برای خرید یا نشانه فاجعه؟ اولین بار در رمز ارز نیوز. پدیدار شد.


#بیت #کوین #به #زیر #۲۵ #هزار #دلار #سقوط #کرد #فرصتی #برای #خرید #یا #نشانه #فاجعه

Banner Content
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Related Article

0 Comments

%d bloggers like this: