Wednesday, October 4, 2023


vitalik-buterin-reveals-x-account-hack-was-caused-by-sim-swap-attack-

زمان مطالعه: 2 دقیقه

ویتالیک بوترین، خالق و هم‌بنیان‌گذار اتریوم، تأیید کرده که هک اخیر حساب کاربری او در X (توییتر) در نتیجه یک حمله تعویض سیم‌کارت (SIM-swap) بوده است. بوترین در ۱۲ سپتامبر در شبکه اجتماعی غیرمتمرکز فارکستر (Farcaster) گفت که سرانجام توانسته حساب T-Mobile خود را پس از حمله هکری اخیر از طریق تعویض سیم‌کارت، بازیابی کند.

همان‌طور که در خبرهای قبلی رمزارز نیوز گزارش شد، چند روز پیش حساب رسمی بوترین در X به خطر افتاد و این حادثه، منجر به سرقت بیش از ۶۹۱ هزار دلار از وجوه قربانیانی شد که روی لینک مخرب کلیک کرده بودند.

بوترین در اظهارات خود گفت:

قبلاً توصیه‌های «شماره‌های تلفن ناامن هستند، با آن‌ها احراز هویت نکنید» را دیده بودم، اما متوجه این موضوع نشدم.

به دنبال این حمله، تیم بیکو، یکی از توسعه‌دهندگان اصلی اتریوم، به کاربران اکیداً توصیه کرد که شماره‌های تلفن را از حساب‌های X حذف و احراز هویت دو عاملی (2FA) را فعال کنند.

حمله تعویض سیم‌کارت، تکنیکی است که توسط هکرها برای به دست آوردن کنترل شماره تلفن همراه قربانی استفاده می‌شود. با کنترل شماره، کلاهبرداران می‌توانند از احراز هویت دو عاملی برای دسترسی به رسانه‌های اجتماعی، حساب‌های بانکی و رمزارزی فرد آسیب‌دیده استفاده استفاده کنند.

این اولین بار نیست که T-Mobile درگیر این نوع حمله می‌شود. در سال ۲۰۲۰، این غول مخابراتی به اتهام سرقت ۸٫۷ میلیون دلار رمزارز در یک سری از حملات تعویض سیم‌کارت مورد شکایت قرار گرفت. از این شرکت همچنین در فوریه ۲۰۲۱، هنگامی که یک مشتری ۴۵۰ هزار دلار بیت کوین را در یک حمله تعویض سیم‌کارت دیگر از دست داد، شکایت شده بود.

در صفحه قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال می‌توانید قیمت همه توکن‌ها و رمزارزها را به صورت زنده و لحظه‌ای مشاهده کنید.

نوشته اولین اظهارات خالق اتریوم پس از هک حساب توییترش؛ روش حمله مشخص شد! اولین بار در رمز ارز نیوز. پدیدار شد.


#اولین #اظهارات #خالق #اتریوم #پس #از #هک #حساب #توییترش #روش #حمله #مشخص #شد

Banner Content
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Related Article

0 Comments

%d bloggers like this: